Δευτέρα 3 Ιανουαρίου 2011

ΜΙΚΡΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ...

Χτες μας τα χάλασε η Μπιλμπάο η οποία έχασε μέσα στην έδρα της από τη λα Κορούνια...Τα άλλα δυο παιχνίδια πήγαν οπως τα υπολογίζαμε καθώς η Μπενφικα νίκησε 2-0 κ τα δυο της γκολ τα έβαλε στο πρώτο ημίχρονο ενώ η Σεβίλλη επέστρεψε στις νίκες...

Για να δούμε σήμερα...

Σπορτινγκ λισ - Ναβαλ  1 ημίχρονο (1,72)

Παίζει με την πιο αδύναμη ομάδα του πρωταθλήματος. Η Σπορτινγκ έχει μείνει εκτός απο τη διεκδίκηση του πρωταθλήματος οπότε το μόνο πού τησ μένει είναι το κύπελλο... Η Σπορτινγκ στα εντός έδρας παιχνίδια νικάει στο ημίχρονο...
Χαρακτηριστικό είναι το πρόσφατο 1-1 με την πόρτο, στο ημίχρονο η Σπορτινγκ νικούσε 1-0 όπως και με τη Γκιμαραες όπου στο ημίχρονο νικούσε 2-0 και τελικά έχασε 2-3!

Μαγιόρκα - Χερκουλες 1 (2,00)

Η Μαγιόρκα ξεκίνησε καλά το πρωτάθλημα αλλά μετά τα σκάτωσε όλα..Η Μαγιόρκα έχει 4 συνεχόμενες ήττες! και στα τελευταία της 9 παιχνίδια μόλις μια νίκη!
Από την άλλη όψη η Χερκουλες εχει ως στόχο της παραμονή της  κ τα πηγαίνει μια χαρά..εχει πάρει αρκετούς βαθμούς εκτός προγράμματος και μια ήττα απο τη Μαγιόρκα δεν θα χάλασε τη συνταγή... Εκτός έδρας η Χερκουλεσ είναι μέτριου προς το κακή με ιστορικό 1-3-4 και ενεργητικό 3-11 με μόνο μια νίκη και αυτή με τη Μπαρτσα!

Σαραγοσα - Σοσιεδαδ G-G (1.80)

Δυο ομάδες που έχουν χάλια άμυνες η σαραγοσα δεν την παλεύει κ στην επίθεση αλλα θα πάμε με τη λογική οτι η σαραγοσα θελει τη νικη κ θα ανοιχτή....Σαν σημείο πάντως θα διάλεγα το Χ κ σκορ 2-2.